یکی از انواع دستگاه میکسر پودری، دستگاه ریبون بلندر V شکل می‌باشد، که بیشترین کاربرد آن در آزمایشگاه‌ است. این نوع میکسر برای مخلوط پودر در حجم کم مناسب است. ساختار وی بلندر از دو لوله استوانه‌ای شکل که با اتصال به یکدیگر تشکیل عدد هفت یا V را داده اند بوده و در مدل های بدون پره و پره دار موجود هستند. دستگاه میکسر پودر V شکل از نوع میکسر گردان محسوب می‌شود که شرکت پایاما صنعت این ماشین را به عنوان یکی از بلندرهای خود به صورت اختصاصی برای مشتریان طراحی و تولید می‌نماید.

دستگاه ریبون بلندر V شکل

کاربرد دستگاه ریبون بلندر V شکل

تحقیقات نیازمند ابزار و وسایلی است که کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. بسیاری از پودرهای شیمیایی موجود در آزمایشگاه‌ها پودرهای سبک و یا سمی هستند که به راحتی در میکسرهای دیگر نمی توان آنها را با هم مخلوط کرد. با استفاده از دستگاه میکسر پودر v شکل به اندازه مورد نظر ترکیب می شوند. از این دستگاه برای پودرهای سمی و آزمایشگاهی و یا موادی که در معرض هوای محیط می‌توانند خطرناک باشند استفاده می‌شود. علت این امر نیز به خاطر آب بندی خوب و کامل این گونه بلندرها می‌باشد. همچنین از دستگاه ریبون بلندر v شکل در مواردی خاص، برای مخلوط کردن ادویه و اسانس های گیاهی تند استفاده می شود.

جنس دستگاه میکسر پودر V شکل

جنس دستگاه میکسر پودر v شکل با توجه به کاربردی که دارد از جنس استیل ، پلی کربنات ، ورق گالوانیزه یا آهن که جوش داده شده و درز و شکافی در آن وجود ندارد ساخته می شود . نمونه های متفاوت از دستگاه در انواع گردان با ظرفیت تا حدود 100 لیتر نیز قابل ساخت می باشد.

ظرفیت مخزن دستگاه ریبون بلندر V شکل

نمونه های متفاوت دستگاه ریبون بلندر V شکل با ظرفیت های مختلف در مصارف آزمایشگاهی و صنعتی ساخته می‌شود و در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد، ظرفیت های دستگاه بر اساس مقیاس اندازه گیری لیتر ساخته می‌شود که از 5 الی 50 لیتر می‌تواند توجیه اقتصادی داشته باشد. اما بیشترین مصرف V بلندر در حدود 5 تا 20 لیتری می‌باشد.