گوهر ماشین(سهامی خاص)

کرج کمال شهر، بلوار شورا، خیابان سوم | تلفن: 02634712289

موبایل: 09124665347 | 09124628215

دستگاه ریبون بلندر

دستگاه ریبون بلندر ( Ribbon Blender ) نام دیگر دستگاه میکسر پودری می‌باشد که دارای مخزن افقی و ثابت است و معمولا به شکل U طراحی می‌شود. ما در صنایع ماشین سازی گوهر ماشین پس از طراحی و تولید دستگاه ریبون بلندر در طول سالهای متمادی، تجربه غنی و عمیقی را بدست آورده‌ایم که اکنون از اشتراک اطلاعات خود در حوزه دستگاه ریبون بلندر با مشتریان و علاقه مندان به صنعت و ماشین آلات، لذت زیادی می‌بریم. این پست در وهله اول به منظور آگاهی از دستگاه بلندر و سپس جهت اطلاعات فروش دستگاه ریبون بلندر یا راهنمایی برای مشاوره آن نشر یافته است. همچنین امکان استعلام قیمت بلندر در صفحه استعلام قیمت سایت موجود می‌باشد.

این پست در وهله اول به منظور آگاهی و سپس جهت اطلاعات فروش دستگاه ریبون بلندر و قیمت بلندر می‌باشد.

ریبون بلندر چیست؟

ریبون بلندر نام دیگر دستگاه میکسر پودر است. دستگاه میکسر بلندر از مخزنی به شکل یو تشکیل شده است که در آن یک همزن می‌چرخد. همزن از دو گروه روبان (ریبون) تشکیل شده است که به شکل مارپیچ در هم آمیخته می‌باشند. در واقع نام ریبون بلندر از همین جا بوجود آمده است. بلندر به معنی مخلوط کن است و ریبون نیز به همان معنی روبان می‌باشد. این دو گروه از روبان ها، روبان خارجی و روبان داخلی نام دارند. روبان‌ها بر خلاف جهت همدیگر با 30 الی 300 دور در دقیقه می‌چرخند تا پودرها را به صورت شعاعی و جانبی منتقل و جابجا کنند.

کاربرد دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندر به طور گسترده ای در مواد غذایی ، دارو ، مواد شیمیایی ، پلاستیک و به طور کلی برای مخلوط کردن مواد پودری استفاده می‌شود ، به ویژه برای پودر خشک یک راه حل بسیار مناسب است. برای پودرهای بهداشتی همچون مواد غذایی ، دارویی و شوینده‌ها باید از دستگاه ریبون بلندر استیل استفاده نمود. تا همچون آهن دچار دی اکسید کربن و عملیاتی که اصطلاحا «زنگ زدن» نامیده می‌شود، نشود. بخصوص قسمت هایی که با مواد در ارتباط هستند همچون همزن دستگاه بلندر، باید حتما در موارد بهداشتی از فولاد های ضد زنگ استفاده شود.

طرز کار دستگاه ریبون بلندر

ریبون بلندرها، میکسرهای همرفتی هستند، حرکت میکس با چرخش نواری، مواد را در دو جهت به گردش وا می‌دارند . همانطور که گفته شد، همزن دستگاه ریبون بلندر از 2 گروه پروانه تشکیل شده‌اند که به آنها روبان می‌گویند. یکی از این روبان‌ها پودر را به سمت بیرون یا خارج از مرکز مخزن به سمت بالا منتقل می‌کند و دیگری پودرها را به سمت داخل، یعنی از کناره ها یا بالا به سمت مرکز مخزن بر می‌گرداند. این عملیات به کمک نیروی شفتی که به موتور گیربکس متصل است با قدرت زیادی انجام می‌گیرد و در حرکات مکرر مواد را به درجه همگنی مناسبی می‌رساند. معمولا از 6 الی 20 دقیقه زمان برای مخلوط شدن مواد پودری کافی‌ست.

طرز کار دستگاه ریبون بلندر

فیلم کوتاه گیف شده از یک دستگاه ریبون بلندر گوهر ماشین در هنگام کار و میکس کردن پودرها

فیلم کوتاه Gif شده از یک دستگاه ریبون بلندر 50 لیتری ( ribbon blender 50 )که به دستگاه ریبون بلندر کوچک شهرت دارد. برای درک بهتر حرکت روبان ها در بلندر، به نوع چرخش پودرها در هنگام عملیات میکس دقت نمایید. در انواع بزرگ تر دستگاه بلندر میکس با دقت بیشتری انجام می‌پذیرد. معمولا کوچک ترین ظرفیتی که در دستگاه ریبون بلندر وجود دارد 100 لیتر می‌باشد. اما صنایع ماشین سازی گوهر ماشین به صورت سفارشی، توانایی طراحی صحیح و ساخت اصولی دستگاه بلندر کوچک با ظرفیت 50 لیتر را نیز داراست. قیمت بلندر ۵۰ لیتری نسبت به ۱۰۰ لیتری، حداقل ۲۰ درصد اختلاف دارد.

برخی از انواع دستگاه بلندر

 • دستگاه بلندر ادویه
 • میکسر پودر ژله
 • دستگاه بلندر خوراک دام
 • دستگاه میکسر خانگی
 • ریبون بلندر آرد
 • دستگاه بلندر ماسه

دستگاه میکسر بلندر افقی با مخزن ثابت

دستگاه میکسر بلندر افقی با مخزن ثابت یا همان ریبون بلندر اشاره به نوع ساختار افقی مخزن و پره ها بوده که دارای مخزن ثابت و بدون گردش است. دستگاه بلندر با مخزن گردان دارای ساختار گرد و استوانه ای شکل است که همین عامل باعث می‌شود که پودرها در هنگام خروج کاملا از مخزن خارج شده و در مواردی که پودر حساسی دارید، دستگاه بلندر با مخزن گردان کاربردی تر است. اما عیب بزرگ این نوع بلندر، دقت پایین آن است. علت این امر هم بخاطر استوانه‌ای بودن مخزن دستگاه می‌باشد.

نکات مهم در استفاده از دستگاه ریبون بلندر

 • از ریبون بلندر تنها برای مخلوط کردن پودرهای خشک استفاده نمایید و برای پودرهای کمی مرطوب نیز باید با تولید کننده دستگاه صحبت نموده تا شما را راهنمایی کنند.
 • هنگام مخلوط کردن پودر با دستگاه ریبون بلندر باید از 40 تا 100 درصد حجم مخزن تا روی پره ها را کاملا پر کنید. کمترین حالت میکس صحیح دستگاه بلندر 40 درصد است که باز هم می‌بایست با تولید کننده دستگاه مشورت نمایید.
 • برای مواد پودری بهداشتی حتما بایست از ریبون بلندر با جنس استیل 304 یا 316 و یا پلی اتیلن استفاده نمایید تا با مشکلات بهداشتی مواجه نباشید.
 • پره های دستگاه ریبون بلندر تنها در یک جهت باید بچرخند و آنطور نیست که در هر دو طرف بتوانند عملیات همزنی را به درستی انجام دهند.
 • از شستشوی دستگاه ریبون بلندر با شوینده و مواد غیر مجاز خودداری نمایید.

مطالب مرتبط با دستگاه ریبون بلندر

سوالات متداول دستگاه میکسر بلندر

آیا دستگاه ریبون بلندر گوهر ماشین دارای ضمانت است؟1399-9-22 19:14:45 +00:00

بله – 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش شامل حال همه تولیدات شرکت گوهر ماشین از جمله دستگاه ریبون بلندر می‌شود.

آیا میکسر پودری گوهر ماشین از کیفیت مطلوب برخوردار است؟1399-9-22 17:26:37 +00:00

دستگاه میکسر پودری، بیشترین فروش را در میان ماشین آلات متنوع شرکت گوهر ماشین داراست. در واقع دستگاه میکسر پودر گوهر ماشین دیگر نیازی به تعریف نداشته و با توجه به شرایط کنونی در ساخت ماشین آلات پودری، دستگاه ریبون بلندر گوهر ماشین پتانسیل رقابت با رقبای منطقه ای ایران همچون چین ، هند و ترکیه دارد.

آیا می‌توان موتور دستگاه ریبون بلندر را قدرتمندتر از حد استاندارد آن در نظر گرفت؟1399-9-22 20:19:30 +00:00

خیر – موتور و تیپ و نوع گیربکس جزء اجزای اجرایی و تأمین کننده انرژی دستگاه ریبون بلندر یا میکسر پودر هستند و نوع قوی تر از استاندارد آنها می تواند باعث ایجاد لرزش در دستگاه شده که این لرزش عمر دستگاه میکسر بلندر را کوتاه می‌کند.

موتور دستگاه ریبون بلندر

1399-12-26 17:24:14 +00:00
Go to Top