دستگاه شرینک پک چیست؟

دستگاه شرینک پک از انواع ارزان و پرمصرفِ، ماشین آلات بسته بندی محسوب می‌شود. این دستگاه دور تا دور کالا را با روکشی از جنس پلاستیک شفاف و نازک که به فیلم شیرینگ معروف است می کشد. shrink در انگلیسی به معنای کوچک کردن یا کشیدن می‌باشد و تلفظ صحیح این کلمه شرینک می‌باشد. اما در ایران عموما این دستگاه را با نام شیرینگ می‌شناسند. این نوع از بسته بندی که با دستگاه شیرینگ انجام می شود، علاوه بر بسته بندی و نگهداری چند محصول کنار هم، حفاظت آن محصولات و کالاها را در برابر مواردی مثل آب و یا گرد و خاک تأمین می کند.


کاربرد دستگاه شرینک پک

بسته بندی کارتون و جعبه های کوچک و بزرگ مواد غذایی ، شوینده‌های بهداشتی، نوشیدنی‌های خوراکی مثل آب معدنی یا نوشابه ، ظروف یکبار مصرف، مواد پروتئینی و طیف گسترده ای از محصولات مختلف به وسیله دستگاه شرینک پک انجام می شود.

عملکرد دستگاه شیرینگ پک

با استفاده از یک نوار نقاله، محصولات به داخل کوره فرستاده شده، سپس اندازه مشخصی از فیلم شیرینگ در دور آن ها قرار داده می شود. به این روکش پلاستیکی در داخل کوره حرارت داده می شود تا حالتی نرم و پخته پیدا کند. این روکش پلاستیکی باید نرم ، خشک و به خوبی جمع گردد و به طور کامل دور محصول را بگیرد . پس از حرارت‌دهی به فیلم شیرینگ، فن های خنک کننده‌ای در قسمت انتهایی کوره قرار گرفته اند تا کار دمیدن هوا به بسته های حرارت دیده را انجام دهند. هم اکنون پس از به پایان رسیدن این مرحله، کار وکیوم کالا تمام شده است و محصولات و کالاها داخل یک پوشش شفاف پلاستیکی جای گرفته اند.

دستگاه شرینک پک تونلی بسته بندی مواد غذایی

package

مزایای دستگاه شرینک پک

  • با انواع دستگاه بسته بندی شرینک پک محصولاتی که تعادل ناپایداری دارند را کنار یکدیگر قرار می دهند. با کمک این نوع بسته بندی، این محصولات به خوبی می توانند در جای خود بایستند؛ نمونه ای از این نوع کاربرد را می توان در بسته بندی مواد غذایی ازجمله بسته بندی بطری های آب آشامیدنی مشاهده نمود.
  • به دلیل این که فیلم شرینک (پلاستیک) یک عایق مناسب برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به کالا می باشد، می‌توان با استفاده از انواع دستگاه شیرینگ، سلامت کالا را تأمین نمود و به همین دلیل دستگاه شیرینگ برای انواع بسته بندی‌ها مثل بسته بندی مواد غذایی بسیار مقرون به صرفه و مفید است.

بسته بندی مواد غذایی با دستگاه شیرینگ

  • درست برعکس بسته بندی کالاها با کارتون و یا مقوا، با دستگاه بسته بندی شیرینگ پک، یک روکش شفاف و نازک دور کالا پیچیده می شود و ظاهر محصول کاملا قابل دیدن است، به خصوص این که گاهی برای نشان دادن اندازه و شکل کالا یک چنین پوشش شفافی کاملا مورد نیاز تولید کننده می باشد.

ساخت دستگاه شیرینگ در پایاما صنعت

بیشترین فعالیت صنایع ماشین سازی پایاما صنعت در ساخت دستگاه شیرینگ، مربوط به شیرینگ پک تونلی می‌باشد. اما در صورت سفارش نوع کابینی و حرارتی و … را نیز به صورت اختصاصی تولید می‌کند. برای مشاوره ، قیمت و موارد فنی دستگاه شرینک پک با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

09197214891 – 09195825920

شیرینگ پک تونلی

دستگاه شیرینگ پک تونلی محبوب‌ترین نوع شیرینگ می‌باشد. که علاوه بر تولیدی‌های کوچک، در کارخانه های بزرگ نیز برای بسته بندی محصولات به کار گرفته می شود، عملکرد دستگاه شیرینگ تونلی به دو شکل اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک می‌باشد. برای بسته بندی سریع و پر تیراژ باید نوع اتوماتیک این ماشین را تهیه کرد.

از بهترین شرینک پک‌های پایاما صنعت

طرز کار با شرینک پک تونلی

ابتدا بسته‌ها یا محصولات داخل تونل وارد می شوند و پس از این که روکش پلاستیکی دور آن ها قرار گرفت، با استفاده از حرارت در داخل تونل و سپس عبور کردن این بسته ها از آن عمل شیرینگ و بسته بندی انجام می‌گیرد.

طرح گرافیک دستگاه شیرینگ پک اتوماتیک


شیرینگ حرارتی

شیرینگ حرارتی (روکش های حرارتی) در واقع به لوله های پلاستیکی جمع شونده ای گفته می شود که به منظور عایق کردن به کار برده می شود،

عایق کردن:

  • سیم ها
  • کابل ها
  • شینه ها
  • اتصالات
  • ترمینال ها

شیرینگ حرارتی برای کالاهایی که با این روکش ها بسته بندی می شوند مقاوت مناسبی دارد، که در مقابل مواد شیمیایی و اثرات آن ها، فرسودگی و تغییرات مختلف آب و هوا استقامت داشته باشد.همچنین از شیرینگ حرارتی می توان برای تعمیر کردن عایق سیم ها و یا کابل ها، خوشه بندی، و کد گذاری شان بر اساس رنگ آن ها استفاده کرد.

عملکرد شیرینگ حرارتی

نصب این دستگاه به این شکل انجام می گیرد که این روکش های حرارتی را دور تا دور کالایی که باید، عایق گردد، قرار می‌دهند. سپس به وسیله ی منبع حرارتی ای مثل سشوار صنعتی حرارت می دهند. این حرارت باعث جمع شدن در محور قطری دستگاه می گردد و عایقی کیپ و محکم برای آن جسم ایجاد می کند.در رابطه با میزان حرارت به کار رفته در این فرایند، ذکر این نکته لازم است که برای هر نوع شیرینگ حرارتی، میزان حرارتی که به آن احتیاج پیدا می شود، متفاوت می باشد.

شیرینگ پک حرارتی

دستگاه شیرینگ حرارتی مدل hit in پایاما صنعت

نکته ی آخر درباره ی دستگاه شرینک پک

شیرینگ پک در واقع یک نوع بسته بندی ثانویه به شمار می آید؛ چرا که در اغلب موارد کالاهایی که خودشان به تنهایی جعبه و بسته بندی خاص خود را دارند، با شیرینگ پک کردن به صورت چند تایی کنار هم قرار گرفته و بسته بندی می شوند. به این شکل انبارداری و حمل و نقل آن ها راحت تر انجام می‌پذیرد، به همین دلیل پایاما صنعت تهیه و استفاده از نوع مناسب و با کیفیت این دستگاه را برای تولیدکنندگان توصیه می‌کند .

کارتون بسته بندی موادغذایی چند کالا کنار یکدیگر

کالاهای مختلف را اینگونه کنار یکدیگر شیرینک میکنند

دستگاه شرینک پک پایاما صنعت

صنایع ماشین سازی پایاما صنعت با استفاده از طراح مناسب ، ابتدا دستگاه شرینک پک را طراحی و تست میکند ‌و با اعمال نقشه های مختلف صنعتی، ماشین را برای سفارش دهنده شخصی سازی می‌کند، ما در این مجموعه تلاش زیادی می‌کنیم تا اجزاء مختلف دستگاه را به شکل خام و عمده خریداری کرده تا قیمت دستگاه را کاهش دهیم . با اقتصاد امروز کشور همه ی تولیدکنندگان باید کیفیت محصولات خود را بهبود بخشیده و از ابزارهای مختلف برای کاهش هزینه ها و متعاقب آن قیمت تمام شده‌ محصول خود استفاده کنند تا بتوانیم از این وضع دشوار اقتصادی عبور کنیم .

برای کسب اط