گوهر ماشین(سهامی خاص)

کرج کمال شهر، بلوار شورا، خیابان سوم | تلفن: 02634712289

موبایل: 09124665347 | 09124628215

دستگاه شرینک پک

دستگاه شرینک پک چیست؟

دستگاه شرینک پک از انواع ارزان و پرمصرفِ، ماشین آلات بسته بندی محسوب می‌شود. shrink packaging machine این دستگاه دور تا دور کالا را با روکشی از جنس پلاستیک شفاف و نازک که به فیلم شیرینگ معروف است می کشد. shrink در انگلیسی به معنای کوچک کردن یا کشیدن می‌باشد و تلفظ صحیح این کلمه شرینک می‌باشد. اما در ایران عموما این دستگاه را با نام شیرینگ می‌شناسند. این نوع از بسته بندی که با دستگاه شیرینگ انجام می شود، علاوه بر بسته بندی و نگهداری چند محصول کنار هم، حفاظت آن محصولات و کالاها را در برابر مواردی مثل آب و یا گرد و خاک تأمین می کند.

دستگاه شیرینگ

کاربرد شرینک پک

کاربرد شرینک پک در بسته بندی کارتون و جعبه های کوچک و بزرگ مواد غذایی ، شوینده‌های بهداشتی ، نوشیدنی‌های خوراکی مثل آب معدنی یا نوشابه ، ظروف یکبار مصرف ، مواد پروتئینی و طیف گسترده ای از محصولات مختلف کاربرد دارد. صنایع غذایی طرفدار پر و پا قرص دستگاه شیرینگ است.

عملکرد دستگاه شیرینگ پک

عملکرد دستگاه شرینک پک بدین صورت است که ابتدا اندازه مشخصی از فیلم یا رول پلاستیکی شیرینگ دور تا دور محصول یا کالا را می‌پوشاند و سپس با استفاده از یک نوار نقاله، محصولات به داخل کوره فرستاده می‌شوند. به این روکش پلاستیکی در داخل کوره حرارت داده می شود تا حالتی نرم و پخته پیدا کند. این روکش پلاستیکی باید نرم ، خشک و به خوبی جمع گردد و به طور کامل دور محصول را بگیرد . پس از حرارت‌دهی به فیلم شیرینگ، فن های خنک کننده‌ای در قسمت انتهایی کوره قرار گرفته اند تا کار دمیدن هوا به بسته های حرارت دیده را انجام دهند. هم اکنون پس از به پایان رسیدن این مرحله، کار شیرینگ تمام شده است و محصولات و کالاها داخل یک پوشش شفاف پلاستیکی جای گرفته اند.

مزایای دستگاه شرینک پک

با انواع دستگاه بسته بندی شرینک پک محصولاتی که تعادل ناپایداری دارند را کنار یکدیگر قرار می دهند. با کمک این نوع بسته بندی، این محصولات به خوبی می توانند در جای خود بایستند؛ نمونه ای از این نوع کاربرد را می توان در بسته بندی مواد غذایی ازجمله بسته بندی بطری های آب آشامیدنی مشاهده نمود.

به دلیل این که فیلم شرینک (رول پلاستیکی بسته بندی) یک عایق مناسب برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به کالا می باشد، می‌توان با استفاده از انواع دستگاه شیرینگ، سلامت کالا را تأمین نمود و به همین دلیل دستگاه شیرینگ برای انواع بسته بندی‌ها مثل بسته بندی مواد غذایی بسیار مقرون به صرفه و مفید است.

شیرینگ پک تونلی چیست؟

همانطور که گفته شد دستگاه شیرینگ پک تونلی محبوب‌ترین نوع دستگاه شیرینگ می‌باشد. که علاوه بر تولیدی‌های کوچک، در کارخانه های بزرگ نیز برای بسته بندی محصولات به کار گرفته می شود، عملکرد دستگاه شیرینگ تونلی به دو شکل اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک می‌باشد. برای بسته بندی سریع در تیراژ بالا باید نوع اتوماتیک این ماشین را تهیه کرد. به دستگاه بسته بندی که یک محفظه تونل مانند دارد و کالاها را در این تونل با تکنولوژی شیرینگ بسته بندی می‌کند دستگاه شرینک پک تونلی گفته می‌شود.

طرز کار با شرینک پک تونلی

ابتدا کالاها یا محصولات بوسیله رول یا فیلم شرینک پوشانده شده و سپس به داخل تونل هدایت می‌شوند، با استفاده از حرارت در داخل تونل و سپس عبور کردن این بسته ها از آن، عمل شیرینگ و بسته بندی انجام می‌گیرد.

ساخت دستگاه شیرینگ پک تونلی در گوهر ماشین

بیشترین فعالیت صنایع ماشین سازی گوهر ماشین در ساخت دستگاه شیرینگ پک، مربوط به شیرینگ پک تونلی می‌باشد. اما در صورت سفارش نوع کابینی و حرارتی و … را نیز به صورت اختصاصی تولید می‌کند. دستگاه شیرینگ تونلی پر مصرف ترین نوع شیرینگ می‌باشد.

دستگاه شیرینگ حرارتی چیست؟

روکش های حرارتی

روکش های حرارتی در واقع به لوله های پلاستیکی جمع شونده ای گفته می شود که به منظور عایق کردن به کار برده می شود،

عایق کردن حرارتی :

  • سیم ها
  • کابل ها
  • شینه ها
  • اتصالات
  • ترمینال ها

دستگاه شرینک حرارتی برای کالاهایی که با این روکش ها بسته بندی می شوند مقاوت مناسبی دارد، که در مقابل مواد شیمیایی و اثرات آن ها، فرسودگی و تغییرات مختلف آب و هوا استقامت دارد. همچنین از دستگاه شیرینگ حرارتی می توان برای تعمیر کردن عایق سیم ها و یا کابل ها ، خوشه بندی ، و کد گذاری شان بر اساس رنگ آن ها استفاده کرد.

عملکرد شیرینگ حرارتی

عملکرد این دستگاه به این شکل است که این روکش های حرارتی را دور تا دور کالایی که باید، عایق گردد، قرار می‌دهند. سپس به وسیله ی منبع حرارتی ای مثل سشوار صنعتی حرارت می دهند. این حرارت باعث جمع شدن در محور قطری دستگاه می گردد و عایقی کیپ و محکم برای آن جسم ایجاد می کند. در رابطه با میزان حرارت به کار رفته در این فرایند، ذکر این نکته لازم است که برای هر نوع کالایی میزان حرارتی که به آن احتیاج پیدا می شود، متفاوت است.

دستگاه شرینک پک

نکته ی آخر درباره ی دستگاه شرینک پک

شرینک پک در واقع یک نوع بسته بندی ثانویه به شمار می آید، چرا که در اغلب موارد کالاهایی که خودشان به تنهایی جعبه و بسته بندی خاص خود را دارند، با شیرینگ پک کردن به صورت چند تایی کنار هم قرار گرفته و بسته بندی می شوند. به این شکل انبارداری و حمل و نقل آن ها راحت تر انجام می‌پذیرد، به همین دلیل گوهر ماشین تهیه و استفاده از نوع مناسب و با کیفیت این دستگاه را برای تولیدکنندگان توصیه می‌کند. بخصوص تولیدکنندگان مواد غذایی که به صورت روزانه محصولات خود را به شکل مویرگی در سطح شهر می‌فروشند.

دستگاه شرینک پک گوهر ماشین

صنایع ماشین سازی گوهر ماشین با استفاده از طراح مناسب ، ابتدا دستگاه شرینک پک را طراحی و تست میکند ‌و با اعمال نقشه های مختلف صنعتی، ماشین را برای سفارش دهنده شخصی سازی می‌نماید، ما در این مجموعه تلاش زیادی می‌کنیم تا اجزاء مختلف دستگاه را به شکل خام و عمده خریداری کرده تا قیمت نهایی دستگاه را به پایین ترین حد ممکن برسانیم.

مشاوره رایگان قبل از خرید شرینک پک

برای انتخاب صحیح در نوع شرینک پک ، با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید تا شما را در انتخاب بهترین نوع آن راهنمایی نمایند.

تماس با ما

مطالب مرتبط به دستگاه شرینک پک

شیرینگ پک

شیرینگ پک یک نوع دستگاه بسته بندی ست که در صنایع مختلف، بخصوص مواد غذایی

سؤالات متداول شرینک پک

چرا دستگاه شیرینگ پک بهترین گزینه در بسته بندی مواد غذایی محسوب می‌شود؟1400-1-26 11:25:22 +00:00

شرکت‌های مواد غذایی که معمولا به صورت روزانه و مویرگی به فروش محصولات خود می‌پردازند، می‌توانند از مزایای حمل و نقل آسان بسته بندی های شیرینگ بهره ببرند. این یکی از مهم ترین دلایلی‌ست که مواد غذایی را به سمت تکنولوژی بسته بندی شیرینگ سوق داده است.

دستگاه شیرینگ پک یا شرینک پک؟1399-10-19 00:47:16 +00:00

در کشور ما دستگاه شیرینگ پک با الفاظ مختلفی شناخته می‌شود. مانند شیرینگ پک ، شرینگ پک ، شرینک پک ، شیرنگ پک و … . اما تلفظ درست آن کلمه‌ی شرینک پک می‌باشد. که “شرینک” در لاتین به معنای کوچک کردن و کشیدن است و “پک” هم مخفف packaging به معنای بسته بندی کردن است. به این شکل این ترکیب کاملا معنا دار می‌شود. در فارسی بار معنایی این عبارت “کوچک کردن بسته بندی” می‌باشد. در واقع در بسیاری از مواقع از این ماشین برای بسته بندی چند کالا کنار یکدیگر استفاده می‌شود. این کار بسته بندی‌ها را جمع و جورتر و حمل آن را سهل و آسان می‌کند.

1399-9-29 16:21:16 +00:00
Go to Top