لوگو اصلی پایاما صنعت
ارسال آگهی جدید

جستجوی آگهی

دستگاه شیرینگ تونلی1400-6-23 00:08:09 +00:00

دستگاه شیرینگ تونلی

یکی از پرکاربردترین دستگاه های بسته بندی، دستگاه شیرینگ تونلی می باشد. شیرینگ پک تونلی امکان بسته بندی انواع محصولات را فراهم می‌کند. دنیای بسته بندی در سال‌های اخیر تغییرات قابل توجهی داشته است. تمامی تغییرات در مجموعه بسته بندی، باعث ایجاد نظم و سرعت در زمان حمل و نقل و فروش محصولات می شود.

انواع بسته بندی که توسط دستگاه شیرینگ تونلی انجام می شود:

 1. بسته بندی نوشیدنی‌ها همچون آب معدنی
 2. بسته بندی مواد شیمیایی
 3. بسته بندی مواد غذایی
 4. بسته بندی محصولات فله ای
 5. بسته بندی دارویی
 6. بسته بندی کتاب و لوازم آموزشی

بسته بندی آب معدنی و نوشابه و مواد خوراکی مانند کنسروهای غذایی از بیشترین محصولاتی هستند که برای بسته بندی شان از دستگاه شیرینگ استفاده می‌شود. همچنین اندازه و سایز دستگاه با توجه به محصول یا کالا، برآورد و تولید می گردد.

فروش دستگاه شیرینگ تونلی، نسبت به انواع دستگاه شیرینگ در ایران، تا ۴ برابر بیشتر است و تا ۶۵ درصد از کل فروش دستگاه بسته بندی شیرینگ را به خود اختصاص داده است.

فیلم شیرینگ

پلاستیک مخصوص شیرینگ، که به عنوان روکش بسته بندی، در دستگاه شیرینگ پک استفاده می شود. نام صحیح این پلاستیک، (فیلم شیرینگ) است.

اهمیت شیرینگ پک در بسته بندی

نیاز به بسته بندی دقیق و مناسب برای حمل و نقل بهتر و همچنین سرعت بالا در کار باعث می شود تا دستگاه شیرینگ پک اهمیت ویژه ای در بسته بندی داشته باشد. دستگاه شیرینگ تونلی سرعت بیشتری نسبت به نمونه های کابینی این دستگاه دارد، همچنین محفظه پخت فیلم شیرینگ در این دستگاه چون یکی از بخش های اصلی دستگاه می باشد، از هدر رفتن گرما جلوگیری می کند و به همین دلیل کاربردی تر از نمونه های دیگر می باشد. اما دلایل مهمی که از شیرینگ پک در صنعت بسته بندی محصولات، استفاده می شود عبارتند از :

 • به علت نمایان بودن محصول در بسته بندی، محبوب ترین نوع بسته بندی در بین مصرف کنندگان محصولات غذایی می باشد.

 • بجز مصرف کنندگان مواد غذایی، این دستگاه در بین تولید کنندگان محصولات غذایی نیز، به علت حمل و نقل آسان کالا، بسیار محبوب است،

 • استفاده از بسته بندی های شفاف که محصولات را به خوبی نمایش می دهد از بزرگترین مزیت های استفاده از این دستگاه می باشد.

 • فیلم یا پلاستیک مخصوص شیرینگ، از ورود رطوبت و گرد و غبار به داخل بسته بندی و محصولات جلوگیری می‌کند.

شیرینگ تونلی

متوسط فروش شیرینگ پک، در ایران و افغانستان

روش بسته بندی شیرینگ پک تونلی 

برای بسته بندی با شیرینگ تونلی، ابتدا اقلام مورد نظر را از داخل تونل عبور می دهند، در تونل لایه پلاستیکی که به دور بسته بندی قرار گرفته حرارت می بیند، تا نرم و پخته شود و به راحتی دور بسته بندی قرار بگیرد. سپس در انتهای تونل آن را سرد می کنند تا نایلون بسته بندی خشک و منقبض شود. مقدار و زمان حرارتی که باید به بسته بندی برسد توسط دستگاه قابل تنظیم می باشد. و اما مزایای دستگاه شیرینگ پک تونلی چیست؟

مزایای دستگاه شیرینگ تونلی

 • با شیرینگ تونلی می توان، محصولاتی که از نظر تعادل ناپایدار هستند را، در کنار یکدیگر قرار داده و بسته بندی نمود؛ همچون آب معدنی و نوشابه
 • پلاستیک های مورد استفاده در این روش، معمولا ضخیم ترند؛ و مقاومت بسیار خوبی دارند.
 • می توان از نمونه های رنگی و چاپی برای جذابیت بیشتر استفاده کرد.
 • کل فرآیند بسته بندی، در دستگاه شیرینگ تونلی، قابل مشاهده و در صورت لزوم، قابل بررسی می باشد.
 • سرعت بسته بندی در شیرینگ تونلی بیشتر از انواع دیگر شیرینگ است.
 • کاربری ساده و آسان ، در این نوع از دستگاه شیرینگ پک کاملا محسوس است.

انواع دستگاه شیرینگ تونلی

شیرینگ تونلی نیمه اتوماتیک

شیرینگ تونلی نیمه اتوماتیک، مناسب کارخانجات و تولیدی های کوچک تا متوسط مناسب است. در نمونه های نیمه اتوماتیک بخشی از کار دستگاه توسط اپراتور و کاربر انجام می شود. تمامی مراحل انتقال اقلام برای دوخت توسط نایلون و قرار گرفتن درون کوره توسط اپراتور تنظیم و هدایت می شود. برای کار با دستگاه نیمه اتوماتیک شیرینگ نیاز به تخصص خاصی نمی باشد.

شیرینگ تونلی اتوماتیک

شیرینگ تونلی اتوماتیک، برای بسته بندی تعداد مشخصی از محصولات به کار می رود. که می توان این تعداد را از ابتدا برای دستگاه مشخص کرد. برخورداری از نوار نقاله و سیستم فیلم کشی (قرار دادن اتوماتیک رول پلاستیکی بر روی محصول) از خصوصیات دستگاه شیرینگ تونلی اتوماتیک است. دستگاه شیرینگ تونلی می تواند هم به صورت گاز سوز و هم برقی تولید بشود. اما در نمونه های جدید با طراحی هایی که صورت گرفته است نمونه های دوگانه سوز، نیز موجود می باشد و از آنجا که مصرف برق دستگاه بسیار پایینتر از دیگر انواع سوخت و انرژی می باشد. نمونه های برقی بسیار مورد توجه می باشد.

در خرید دستگاه شیرینگ تونلی به چه نکاتی باید توجه کرد

اگر قصد خرید دستگاه شیرینگ تونلی را، برای کسب و کار خود دارید، بهتر است بعضی از نکات مهم را در مورد خرید آن، مورد توجه قرار دهید:

 • به اتوماتیک و نیمه اتوماتیک بودن دستگاه حتما توجه کنید.
 • موارد مهمی مانند نوع سوخت مورد استفاده برای دستگاه و همچنین اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک بودن شیرینگ تونلی را در نظر بگیرید.
 • ابعاد تونل دستگاه شیرینگ را متناسب با ابعاد محصول خود، سفارش دهید.
 • گارانتی و ضمانت دستگاه را در نظر داشته باشید.
 • بهترین راه برای انتخاب صحیح شیرینگ پک تونلی، مشاوره با متخصصان و مشاورانی است که در زمینه کار با دستگاه شیرینگ و خرید آن تجربه کافی دارند.
 • در این دستگاه‌ها مقدار حرارت لازم برای بسته بندی در کوره‌ها و همچنین تعداد بسته بندی مشخص شده است؛ شما می توانید، با توجه به میزان تولیدی که در کسب و کار خود دارید، نمونه های متفاوت را خریداری نمائید.
چرا دستگاه شیرینگ پک بهترین گزینه در بسته بندی مواد غذایی محسوب می‌شود؟1400-1-26 12:55:22 +00:00

شرکت‌های مواد غذایی که معمولا به صورت روزانه و مویرگی به فروش محصولات خود می‌پردازند، می‌توانند از مزایای حمل و نقل آسان بسته بندی های شیرینگ بهره ببرند. این یکی از مهم ترین دلایلی‌ست که مواد غذایی را به سمت تکنولوژی بسته بندی شیرینگ سوق داده است.

دستگاه شیرینگ پک یا شرینک پک؟1399-10-19 02:17:16 +00:00

در کشور ما دستگاه شیرینگ پک با الفاظ مختلفی شناخته می‌شود. مانند شیرینگ پک ، شرینگ پک ، شرینک پک ، شیرنگ پک و … . اما تلفظ درست آن کلمه‌ی شرینک پک می‌باشد. که “شرینک” در لاتین به معنای کوچک کردن و کشیدن است و “پک” هم مخفف packaging به معنای بسته بندی کردن است. به این شکل این ترکیب کاملا معنا دار می‌شود. در فارسی بار معنایی این عبارت “کوچک کردن بسته بندی” می‌باشد. در واقع در بسیاری از مواقع از این ماشین برای بسته بندی چند کالا کنار یکدیگر استفاده می‌شود. این کار بسته بندی‌ها را جمع و جورتر و حمل آن را سهل و آسان می‌کند.

Go to Top