لوگو اصلی پایاما صنعت
ارسال آگهی جدید

جستجوی آگهی

دستگاه پرکن مایعات1400-6-23 00:07:22 +00:00

پرکن مایعات

بیاموزید که نوع دستگاه پرکن مایعات را متناسب با مواد خود انتخاب کنید – دستگاه پرکن اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک؟ مایعات غلیظ یا رقیق؟

اطلاع رسانیِ جامع راجب بسته بندی مایعات با استفاده از دستگاه پرکن مایعات⇓

تفاوت در غلظت و خصوصیاتِ متنوع مواد مایع و همچنین ظرفیت تولید در کارخانجات گوناگون، عملکرد و مکانیزم‌های متفاوتی را در پرکن مایعات پدید آورده است. بنابراین تصمیم گرفتیم برای انتخاب صحیح مشتریان در نوع دستگاه، به تحلیل و بررسی انواع پرکن مایعات بپردازیم. اگر قصد سفارش و یا خرید دستگاه پرکن مایعات را دارید، تنها به مطالعه این صفحه بسنده نکرده و از مشاوره تخصصی برای انتخاب دستگاه مناسب بهره بگیرید. در انتهای صفحه راهنمایی لازم جهت تماس تلفنی و مشاوره رایگان با یک متخصصان فنی شرکت، داده شده است.

عوامل مهم در انتخاب صحیح نوع دستگاه پرکن مایعات

دستگاه پرکن مایعات جز ماشین آلات پیچیده است که باید الزامات بسیاری را، برای بهره‌وریِ مطلوب آن رعایت نمود. از جمله میزان خورندگی محصول یا تیراژ تولید و یا نوع و جنس مواد مایع. موارد دیگری نیز وجود دارد که این امر سازندگان را وادار می‌کند، تا متناسب با نیاز خریداران، به شکل اختصاصی، دستگاه پرکن مایعات را طراحی و تولید نمایند.

راهنمای تصویری دستگاه پرکن مایعات

برای مشاهده راهنمای تصویری راجب دستگاه پرکن مایعات گوهر ماشین، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ویدیو پرکن مایعات گوهر ماشین

سازگاری پرکن با مقدار چگالی مایعات

تفاوت در غلظت و یا چگالی مایعات نسبت به یکدیگر نوع بسته بندی آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. از نظر تفاوت در چگالی، ماشین آلات پر کن مایعات به دو نوع زیر تقسیم می‌شوند:

 1. دستگاه پرکن مایعات غلیظ

 2. دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات رقیق چیست؟

دستگاه پرکن مایعات رقیق مناسب مواد مایع با چگالی پایین می‌باشد. ویسکوزیته اینگونه مایعات پایین است و بسیار روان حرکت می‌کنند و به همین علت میتوان از وزن خود مواد جهت عملیات تزریق استفاده کرد. از مایعات رقیق می‌توان محلول های ضدعفونی ، آب معدنی ، نوشابه‌ها و بسیاری از محصولات دیگر را نام برد که مکانیزم ثقلی بیشترین کاربرد را در ساخت این دستگاه دارد.

دستگاه پرکن مایعات رقیق

دستگاه پرکن مایعات غلیظ چیست؟

نام این دستگاه احتمالا شما را به یاد غلظت روغن و یا مواد ژله ای می‌اندازد. در مایعاتی که دارای چگالی یا غلظت بالا هستند، از پرکن مایعات غلیظ استفاده می‌شود. تفاوت پرکن مایعات غلیظ با پرکن مایعات رقیق به علت عدم استفاده از نیروی جاذبه برای عملیات تزریق است. از نمونه‌ مایعات غلیظ می‌توان: ژل خوراکی ، انواع شربت‌های غلیظ ، کنسانتره‌ها و روغن های گوناگون نام برد.

دستگاه پرکن مایعات غلیظ

نوع عملکرد دستگاه پرکن

عامل دومی که در انتخاب صحیح دستگاه پرکن مایعات حائز اهمیت است، نوع عملکرد آن می‌باشد، که برای خرید مقرون به صرفه و اقتصادی پرکن اهمیت دارد.

از نظر عملکرد، دستگاه پرکن مایعات با دو نوع عملکرد زیر کار می‌کند :

 1. دستگاه پرکن اتوماتیک
 2. دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن اتوماتیک

شرکت گوهر ماشین، دستگاه پرکن اتوماتیک را با نوار نقاله و دربندی تجهیز می‌نماید تا بسته بندی مایعات با حداقل نیروی انسانی تا مرحله لیبل زنی انجام پذیرد. دستگاه دربند در انتهای خط نصب می‌شود تا پس از اینکه اپراتور درب گذاری ظروف یا بطری محصول را به صورت دستی انجام داد، دستگاه دربند به صورت اتوماتیک درب محصول را ببندد. برای دخالت کمترِ اپراتور، می‌توان با ساخت و نصب دستگاه درب گذار بر روی خط بسته بندی مایعات، درب گذاری بطری‌ها را نیز به وسیله ماشین درب گذار انجام داد.

نمونه کار دستگاه پرکن اتوماتیک

با کلیک بر روی عکس زیر ( بر روی آیکون زنجیر )، دیگر عکس‌ها و مشخصات دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک گوهر ماشین را مشاهده کنید.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک عموما به نام پرکن دستی شناخته می‌شود. در دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک دیگر دستگاه مجهز به نوار نقاله و دربندی نیست. بنابراین راهبری محصول یا بطری به شکل دستی می‌باشد و درب بطری ها نیز باید به صورت دستی بسته شود. پرکن مایعات رومیزی ، پرکن مایعات خانگی و پرکن مایعات کوچک، یک نوع پرکن نیمه اتوماتیک می‌باشند. شرکت گوهر ماشین برای افزایش قابلیت نوع نیمه اتوماتیک، مدل رومیزی را همراه با شاسی و میز تولید می‌کند و با قیمتی بسیار مناسب به فروش می‌رساند.

نمونه کار دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک

با کلیک بر روی عکس زیر (آیکون زنجیر) دیگر عکس‌ها و مشخصات دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک گوهر ماشین را مشاهده کنید

پرکن مایعات اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک؟

اگر نیاز به ظرفیت بالا در تولید خود دارید، باید از مدل‌های اتوماتیک استفاده کنید، اما اگر ظرفیت تولید شما در طول روز خیلی بالا نیست نوع نیمه اتوماتیک دستگاه جوابگو می‌باشد. لازم به ذکر است که در مدل نیمه اتوماتیک تعداد نازل‌ها اگر بیشتر از 2 عدد باشد هزینه تولید را طوری بالا می‌برد که دیگر برای کارفرما مقرون به صرفه نخواهد بود. زیرا در آن صورت باید بیشتر از یک اپراتور برای دستگاه در نظر گرفت و 1 سال هزینه یک نفر اپراتور بیشتر، معادل اختلاف قیمت نوع نیمه اتوماتیک 2 نازله با اتوماتیک 4 نازله است. پس توصیه ما این است که اگر به بیشتر از 2 نازل در دستگاه نیاز دارید، نوع اتوماتیک دستگاه را تهیه کنید.

تا اینجا مختصرا نوع و عملکرد دستگاه پر کن مایعات را آموختید، اکنون با انواع مکانیزم بسته بندی مایعات و مواد مناسب آنها آشنا می‌شوید.

انواع مکانیزم (سیستم) پرکننده‌های مایعات

مکانیزم پر کردن، معمولا بر اساس سه روش زیر صورت می‌پذیرد :

 • مکانیزم ثقلی
 • مکانیزم سیلندر پیستونی
 • مکانیزم پمپی

3 مکانیزم بالا روش تست شده و مدرن بین‌المللی است که ما برای بسته بندی مایعات پیشنهاد می‌دهیم.
با توجه به مواد مشتری یکی از این 3 مکانیزم، برای ساخت دستگاه پر کن مایعات به کار می‌رود.
ساخت پرکننده مایعات در شرکت گوهر ماشین معمولا از بین 15 تا 30 روز در مدل اتوماتیک و 6 تا 15 روز در مدل نیمه اتوماتیک به طول می‌انجامد.

پرکن سیلندر پیستونی

دقت 99.95
سرعت 95
قدرت 90

پرکن ثقلی

دقت 90
سرعت 80
قدرت 80

پرکن پمپی

دقت 85
سرعت 90
قدرت 95

دستگاه پرکن ثقلی

طراحی نازل پرکن ثقلی مناسب مایعات بسیار رقیق می‌باشد. اگر محصول شما سبک و رقیق است و به راحتی از یک مخزن با سیستم ثقل به سمت پایین سرازیر می‌شود، دستگاه پرکن ثقلی برای شما بهترین گزینه است. سیستم ثقل برای پر کردن مایعات از نیروی جاذبه (خود مواد) استفاده می‌کند و به همین علت به آن پرکن مایعات گرانشی نیز می‌گویند. استفاده از نیروی جاذبه در پرکن مایعات ثقلی باعث شده تا این دستگاه ساده‌تر، ارزان‌تر و اقتصادی تر از انواع دیگر باشد.

نمونه مواد مناسب پرکن مایعات ثقلی

حلال ، الکل ، آب ، مواد شیمیایی ویژه ، جوهر ، مواد شیمیایی خورنده اسیدی و سفید کننده‌. گرچه مکانیزم ثقلی عمدتا در محصولاتی که در آنها کف ایجاد نمی‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما در صورت وجود کف میتوان آن را با یک صفحه در سطح خاصی از پرشدن کنترل کرد.

مزایای دستگاه پرکن ثقلی

 1. کاربری آسان دستگاه
 2. قیمت ارزان و مقرون به صرفه
 3. هزینه های پایین تعمیر و نگه‌داری
 4. کاربرد فراوان در بسته بندی مایعات خورنده

معایب دستگاه پرکن ثقلی

 1. قدرت تزریق ضعیف
 2. عدم کارایی مناسب در مایعات با چگالی متوسط
 3. محدودیت‌های کاربردی
 4. نیاز به حضور اپراتور، بیش از سایر انواع پرکن
 5. عدم کارایی در موادی که با دمای محیط تغییر می کنند
 6. عدم کارایی در موادی که نیاز به چرخش دارند

مزایای دستگاه پرکن ثقلی

 • فروش مستقیم و بدون واسطه به مشتریان
 • تولید اختصاصی متناسب با مواد و سفارشات
 • دارای دستگاه دربندی در نوع اتوماتیک
 • دارای 5 متر نوار نقاله مجهز به سنسور چشمی
 • دارای مخزن 300 لیتری استیل یا پلی اتیلن
 • دارای تابلو برق پیشرفته
 • دارای نمایشگر رنگی و PLC برق
 • افزایش دقت بسته بندی مایعات با استفاده از سطح سنج مخزن
 • استفاده از استیل 304 در نازل ها و دیگر قطعات مهم که با مواد در تماس هستند
 • استفاده از ورق استیل 304 در رویه شاسی‌ها
 • قابلیت نصب سفارشی نازل‌ها، از 2 تا 20 نازل

نمونه دستگاه پرکن ثقلی

پرکن مایعات سیلندر پیستونی

مکانیزم سیلندر پیستون، بالاترین دقت و سرعت را میان مکانیزم‌های نامبرده دارا می‌باشد، از این رو در مایعات غلیظ، بهترین گزینه است. پرکردن مایعات غلیظ توسط این مدل بر اساس حجم سیلندر صورت می‌پذیرد. در محصولی همچون روغن مایع، پرکن ثقلی نمی‌تواند کارایی چندانی داشته باشد، و اگر اقدام به پرکردن مایعات غلیظ با دستگاه پرکن ثقلی نمایید، دیگر باید قید سرعت کار ماشینی را بزنید. از همه مهمتر برای پر کردن مایعات در ظرفیت های کمتر از 1 لیتر باید دستگاه پرکن، دقت بالایی داشته باشد. مثلا برای پرکردن شیرکاکائو در بطری پت 100 سی‌سی، دستگاه پرکن مایعات پمپی و یا ثقلی دارای خطای میانگین: 5 الی 10 سی‌سی می‌باشند؛ و این مقدار برای بطری‌های کوچک مقدار زیادی‌ست. با وجود این که این مدل گران تر از دو نوع دیگر است، اما دقت و سرعت آن نیز بسیار عالی‌ست.

نمونه دستگاه پرکن اتوماتیک سیلندر پیستونی گوهر ماشین

دستگاه پرکن پیستونی خطی

دستگاه پرکن سیلندر پیستونی اتوماتیک گوهر ماشین

اطلاعات بیشتر

پرکن مایعات با سروو موتور

پرکن مایعات با موتور الکتریکی سروو موتور از گران‌ترین پرکن‌های خطی‌ست. سروو موتور نوعی موتور الکتریکی‌ست، که به علت اینرسی پایین، حرکات مکانیکی پر سرعت تری را نسبت به موتورهای پنوماتیک داراست. با توجه به قیمت بالای این گونه از دستگاه پرکن مایعات، در نظر داشته باشید که با یک دستگاه پرکن اتوماتیک 12 نازله سیلندر پیستونی‌ می‌توان از 3500 تا 4200 بطری 1 لیتری را در هر ساعت با یک دستگاه بسته بندی کرد و همچنان قیمت این دستگاه از یک دستگاه پرکن 4 نازله با موتور سروو موتور ارزانتر است.

کاربرد دستگاه پرکن با سروو موتور

دستگاه پرکن مایعات با سروو موتور مناسب کارخانه‌های بزرگ است. همچنین کارخانجات با مواد گران قیمت نیز باید برای دقت بالا و عدم هدر رفت مواد، از پرکن سیلندر پیستونی یا پرکن سروو موتور استفاده کنند. علت کارایی بالا، در پرکن مایعات با سروو موتور، مدارهای الکتریکی‌ست. در کنار این موتور، به صورت سری، مدارات الکترونیکی جایگذاری شده‌اند و حرکات مکانیکی الکتروموتور را تحت تأثیر قرار می‌دهند. به همین شکل پرکن سروو، از سرعت و حرکات بهینه‌تری برخوردار است. بهبود در شاخص دقت، علاوه بر سرعت هم بخاطر همان حرکات منظم و بهینه تر است.

پرکن مایعات پمپی

دستگاه پرکن مایعات پمپی، هم در مواد غلیظ و هم در مواد رقیق کاربرد دارد. در واقع این نوع پرکن قابلیت مانور بیشتری، نسبت به دیگر انواع پرکن مایعات دارد و گزینه مناسبی برای بسته بندی چند نوع محصول با یک دستگاه پرکن می‌باشد. از محصولاتی که معمولا به شکل اختصاصی با دستگاه پرکن پمپی بسته بندی می شوند، می‌توان گریس را نام برد، که دارای چسبندگی و غلظت زیادی می‌باشد. برای مایعات بسیار غلیظ و چسبنده، پرکن پمپی یک گزینه بسیار ایده آل است؛ و علت آن هم توان و قدرت فشار بالای پرکنندگی این نوع پرکن است. در شرکت گوهر ماشین از پمپ های استیل درجه 1 برای دستگاه پرکن پمپی استفاده می شود. پمپ استیل توان بسیار بالایی را در دستگاه پرکن مایعات ایجاد می کند؛ و مواد با فشار بالایی توسط نازل های دستگاه تزریق می‌شوند.

برای اطلاعات بیشتر راجب به دستگاه پرکن پمپی به این لینک مراجعه کنید : دستگاه پرکن پمپی

سازگاری ۳ مکانیزم اصلی دستگاه پرکن مایعات با مایعات غلیظ و رقیق

۳ نوع مکانیزم اصلی پرکن مایعات را شرح دادیم. سازگاری یا تناسب این ۳ مکانیزم، با مایعات غلیظ و رقیق را در نمودار مقابل می‌توانید ببینید.

چارت یا نمودار انواع پرکن مایعات

Plc برق دستگاه پرکن اتوماتیک

دستگاه پرکن اتوماتیک نیاز به سیستم برق ، نرم افزار و کنترل پیشرفته دارد. انواع مختلفی از سیستم های برقی، با تابلو برق جداگانه و یا سیستم برق داخلی در دستگاه پرکن مایعات اتوماتیک، طراحی و تولید می شوند. به عنوان مثال تابلو برق با کنترل سیستمی لوگو، یکی از این سیستم هاست.

کنترل پرکن مایعات اتوماتیک

در شرکت گوهر ماشین، از راه حل بسیار پیشرفته‌تری نسبت به برق لوگو استفاده می‌شود، همچنین نرم افزار مربوطه آن به طور کامل فارسی سازی شده تا کنترل و تنظیم دستگاه به سادگی قابل انجام باشد. کلیه دستورات مربوط به جک‌های جلوگیر – عقب گیر ، نازل‌ها و دیگر اجزای پرکن اتوماتیک گوهر ماشین، توسط اتوماسیون مرکزی plc انجام می‌پذیرد. دسترسی به این اتوماسیون از طریق یک رابط کاربری پیشرفته در نمایشگر لمسی و تماما رنگی موجود در تابلو برق، صورت می پذیرد.

ساخت دستگاه پرکن مایعات

اگر قصد سفارش ماشین آلات پرکننده و خرید یک یا چند دستگاه را دارید، با ما تماس بگیرید تا ایده و طرح‌های جدید دستگاه پرکن مایعات خود را با شما به اشتراک بگذاریم. برای دریافت راه‌های ارتباطی با ما و یا استعلام قیمت پرکن از گزینه‌های زیر استفاده کنید.

نمونه کار دستگاه پرکن گوهر ماشین

سؤالات متداول

ظرفیت تولید دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک1399-11-11 21:58:15 +00:00

ظرفیت تولید دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک

ظرفیت تولید دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک مایعات به عواملی چون: خصوصیات مایعات ، تکنولوژی ساخت دستگاه ، مکانیزم پرکننده ، حجم ظرف یا بطری بسته بندی و برخی عوامل دیگر بستگی دارد؛ و بدون شاخص های مهم مواد، نمی توان ظرفیت دستگاه را به طور دقیق شناسایی نمود. اما در مثال زیر و فیلم راهنمای آن که از یک دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک گوهر ماشین گرفته شده است، می توان تا حد زیادی، ظرفیت متوسط یک دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک را شناسایی نمود.

ظرفیت پرکن مایعات نیمه اتوماتیک 2 نازله‌ی گوهر ماشین

 • بطری 400 سی‌سی/ در طول یک ساعت : 800 الی 950 عدد
 • بطری 1 لیتری / در طول یک ساعت : 450 الی 600 عدد
 • برای درک بهتر فیلم مقابل را مشاهده کنید.

فیلم دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک گوهر ماشین

زمان ویدیو زیر در زمان واقعی ست و هر گونه افکت و یا برشی تنها بر اساس زمان واقعی فیلم بر روی آن قرار داده شده است.

سؤالات متداول پرکن مایعات1400-6-5 10:29:32 +00:00

سؤالات متداول پرکن مایعات

Go to Top