گوهر ماشین(سهامی خاص)

کرج کمال شهر، بلوار شورا، خیابان سوم | تلفن: 02634712289

موبایل: 09124665347 | 09124628215

دستگاه میکسر پودر

صفحه اصلی/محصولات/میکسر پودر/دستگاه میکسر پودر

میکسر پودر

میکسر پودر (Powder Mixer)، از اصلی ترین و پر فروش ترین محصولات شرکت است. دستگاه میکسر پودر گوهر ماشین با ساختاری مدرن و مطابق با استانداردهای بین المللی و بر اساس سفارش مشتریان تولید می‌گردد. پروانه های مارپیچی با دقت بسیار بالا در یکنواختی پودر، پس از عملیات میکس ( خطای کمتر از 0/07%) و بدنه‌ی قرص و محکم، از ویژگی های دستگاه بلندر گوهر ماشین است. برای مشاوره تخصصی و فنی قبل از فروش میکسر پودر، با ما تماس بگیرید.

راهنمای خرید دستگاه میکسر پودر

با توجه به بازار امروز ماشین آلات، پیشنهاد می‌کنیم، قبل از خرید دستگاه میکسر پودر، ابتدا با مطالعه و تحقیق در سایت و دیگر منابع اطلاعاتی، به خوبی در مورد این دستگاه صنعتی، تحقیق کنید. این صفجه برای کسانی مفید است، که قصد خرید یا سفارش دستگاه میکسر پودری را دارند، یا کسانی که از خواندن مطالب صنعتی و علمی لذت می‌برند.

نمونه کارهای دستگاه میکسر پودر گوهر ماشین را با کلیک بر روی لینک زیر مشاهده کنید.

نمونه کار دستگاه میکسر پودر

میکسر پودر چیست؟

میکسر پودر یکی از ماشین آلات صنعتی‌ست که برای مخلوط کردن یکنواخت مواد پودری به کار می‌رود. صنایع مختلف برای تولید محصولاتی با کیفیت، نیاز به یکنواختی در عناصر و مواد گوناگون دارند و باید بتوانند با دقت بالا، مواد اولیه خود را به نسبت‌هایی که در فرمولشان تعریف شده است، با یکدیگر ترکیب کنند. اگر دو یا چند نوع از مواد اولیه‌ای که برای تولید یک محصول بکار می‌روند، از جنس پودر باشند، دستگاه میکسر پودر، گزینه اصلی برای ترکیب یکنواخت مواد پودری می‌باشد.

مهمترین شاخص در دستگاه میکسر پودر

محصولی چون بیسکویت را در نظر بگیرید، تولید کننده آن برای کیفیت مطلوب و طعم یکدست محصولش باید بتواند همه‌ی مواد را به مقداری که در فرمول خود داشته است، دقیق و یکنواخت در ذره ذره محصول بگنجاند. بجز مورد کیفیت، در بسیاری از محصولات، طبق قانون مقدار دقیق عناصر سازنده بر روی بسته بندی محصول نوشته می‌شود و توسط سازمان‌های دولتی همچون بهداشت، راستی آزمایی می‌گردند. پس مهمترین شاخص در دستگاه میکسر پودر ، یکنواخت و یکدست بودن پودر مخلوط شده و نهایی است.

طرز کار دستگاه میکسر پودری

میکسر پودری از طریق موتور گیربکس با دور پایین انتقال قدرت میکند. درون مخزن این ماشین دو گروه پره یا تیغه به یک شفت محکم اتصال دارند. پره های کوچک و پره های بزرگ همزمان توسط نیروی موتور به شفت به گردش در می‌آیند. و ابتدا پره های کوچکترِ، پودر را از وسط به کناره‌ها برده و سپس پره‌های بزرگ، پودر را دوباره به وسط می‌کشند. این نوع گردش پره در دقت میکس تأثیر بسزایی دارد. پروانه‌ یا پره‌های میکسر پودر، باید دارای مهندسی دقیقی باشند تا بتوانند مواد اولیه پودری را به شکلی یکنواخت میکس ‌کنند.

ویدیو از کارکرد دستگاه میکسر پودر گوهر ماشین

اجزای دستگاه میکسر پودر

اجزای دستگاه میکسر پودر را می‌توان به چند قسمت کلی تقسیم نمود. شرح بخش‌های مختلف با قطعاتی که در هر بخش وجود دارد به صورت فهرست زیر می‌باشد.

 • مخزن دستگاه میکسر

  مخزن دستگاه که از بزرگترین اجزای یک دستگاه میکسر است شامل دریچه خروجی پودر و درب ورودی پودر است. مخزن U شکل از متداول ترین مخزن هایی‌ست که در دستگاه میکسر پودر به کار میرود.

 • شفت دستگاه میکسر

  شفت دستگاه میکسر یکی از مهم ترین اجزای دستگاه میکسر پودر است که باید با بهترین کیفیت ممکن تجهیز شده باشد. این بدین معنا نیست که شفت های ضخیم تر را به صورت غیر استاندارد استفاده کنیم. بلکه باید نوع فلز آن و درصد آلیاژش را به شکل صحیح و استاندارد به کار بگیریم.

 • پایه میکسر

  پایه میکسر که به مخزن دستگاه متصل است در انواع میکسر پودر می‌تواند متفاوت باشد و تا حد زیادی به اندازه دستگاه مرتبط است. این یعنی پایه دستگاه میکسر پودر 2000 لیتری با پایه دستگاه میکسر 600 لیتری متفاوت است.

 • موتور گیربکس

  موتور و گیربکس دستگاه معمولا در پشت مخزن نصب می‌شوند و باید به شفت دستگاه که در درون مخزن آن می‌باشد متصل شوند. نوع تیپ و مقدار قدرت این دو قطعه مهم باید نسبت به نوع پودر و ظرفیت دستگاه تعیین شوند.

 • پره‌های میکسر

  پره‌های میکسر پودر مهم ترین بخش دستگاه است که باید با دقت خاصی طراحی شود. پره های مارپیچی شکل، نوعی از پروانه های صنعتی ست که مخصوص پودر خشک است. مهندسی صحیح و اصولی پره های دستگاه میکسر پودر، نیاز به تخصص و تجربه فراوانی دارد.

ظرفیتِ مخزنِ مفید و بدون خطا ( مهم )

شرکت گوهر ماشین اولین شرکتی‌ست که دستگاه میکسر پودر را با ظرفیت مفید و اصلی تولید می‌نماید. بلندر خریداری شده از ما دارای ظرفیت مخزن دقیق می‌باشد. تجربه نشان می‌دهد که معمولا میکسر پودر خریداری شده با هر ظرفیتی، بین 100 تا 200 لیتر، تا ظرفیت مفید واقعی اختلاف دارد. بعنوان مثال بلندر 1000 لیتری تنها دارای 800 لیتر فضای مفید جهت میکس کردن پودر می‌باشد.

خروجی میکسر پودر

خروجی میکسر پودر، دریچه‌ای استوانه‌ای شکل است که در قسمت زیرین مخزن و در مرکزی ترین نقطه آن قرار داده شده است. گوهر ماشین بنا به سفارش مشتریان دریچه‌ها را به صورت دستی و یا مکانیکی طراحی و تولید می‌کند.

نصب اسانس پاش پودر بر روی میکسر

برای اسپری کردن مایعات مختلف روی پودرها، اسانس‌ پاش با توجه به نوع مایع و حجم مورد نیاز برای اسپری، ساخته و بر روی میکسر نصب می شود. در این صورت مایع مورد نظر (اسانس) در مخزن اسانس پاش ریخته می شود و بوسیله پمپ یا نازلهای پیستونی به تمام نقاط مخزن دستگاه میکسر منتقل می گردد تا اسانس به صورت یکسان با پودر ترکیب شود.

تصویر میکسر پودر اسانس پاش

میکسر پودر

دستگاه میکسر پودر دست دوم

در مورد خرید دستگاه میکسر پودر دست دوم باید گفت؛ که اگر دستگاه بلندر کارکرده، سال‌های زیادی کار نکرده باشد، و قطعات مختلفش مثل شفت دستگاه یا پره های آن در اثر استفاده غیر اصولی و نادرست آسیب ندیده باشد، می‌تواند خرید به صرفه‌ و خوبی باشد. اما ذکر چند نکته برای فروش دستگاه میکسر پودر کارکرده خالی از لطف نیست.

 1. دستگاه ریبون بلندر مناسب پودرهای خشک است. در بعضی از انواع بلندرها، حتی پودرهایی که رطوبت ناچیزی دارند نیز به شفت و پره های دستگاه آسیب می‌رسانند، معمولا آسیب های جزیی شفت و بخصوص مشکلات روبان ها ( تیغه ها) توسط یک فرد غیر متخصص قابل رؤیت نیستند.
 2. موتور گیربکس دستگاه میکسر پودر دست دوم را حتما از نظر کارایی و استاندارد آن با ظرفیت مخزن بررسی کنید.
 3. حجم مفید دستگاه میکسر پودری، تا روی روبان های آن است، اما فروشندگان معمولا حجم کلی مخزن را اعلام می‌نمایند. پس حتما ظرفیت مفید دستگاه را از فروشنده سوال و بررسی کنید. ( شرکت گوهر ماشین اولین شرکتی ست که در محاسبه ظرفیت مخزن دستگاه میکسر، حجمی که تا روی پره هاست را محاسبه نموده و به مشتریان اعلام می‌کند).

به هر حال خرید هر کالای کارکرده‌ای با ریسک همراه است، اما ماشین آلات صنعتی جزء کالاهای گران قیمت محسوب می‌شوند و باید در خرید نوع کارکرده آنها، بیشتر دقت نمود.

دستگاه میکسر پودر با مخزن گردان

دستگاه میکسر پودر با مخزن گردان، یکی از انواع میکسر پودری ست، که در موارد خاصی کاربرد دارد. زمانی که مواد پودری به مراقبت های شدید بهداشتی نیاز داشته باشند از میکسر پودر با مخزن گردان استفاده می شود. بخاطر چرخیدن مخزن این دستگاه میکسر پودر، مواد پودری، پس از میکس به طور کامل تخلیه می شوند. این مزیت اصلی این نوع از دستگاه میکسر پودری‌ست، برای اطلاعات بیشتر راجب میکسر پودر با مخزن گردان و همچنین مشاهده ویدیو تصویری از کارکرد آن، به لینک زیر مراجعه کنید.

میکسر پودر با مخزن گردان
دستگاه میکسر پودر با مخزن گردان

مشخصات اولیه دستگاه میکسر پودر

 • جنس دستگاه: آهن یا استیل ۳۰۴ یا ۳۱۶ (استفاده از هر کدام بستگی به مواد دارد)
 • قدرت الکتروموتور: بستگی به حجم مخزن ریبون بلندر و مواد پودری دارد
 • ظرفیت مخزن: از 100 الی 20000 لیتر متناسب با نیاز مشتری
 • اسانس پاش: قابلیت طراحی و نصب اسانس پاش بر روی پودرها

دستگاه اسکرو چیست؟ و چه استفاده‌ای در میکسر پودری دارد؟

برای انتقال پودر میکس شده از میکسر به جایگاه دیگری، از دستگاه اسکرو یا همان بالابر پودر استفاده می‌شود. دستگاه اسکرو جهت انتقال پودر، بر روی دریچه‌ خروجی میکسر نصب می‌شود و همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌نمایید، دارای یک لوله قطور است که مواد پودری را به جایگاه دیگری انتقال می‌دهد. اما بسیاری، برای کاهش هزینه‌های تولید، میکسر پودری را بدون اسکرو استفاده می‌کنند، در این صورت باید، با قرار دادن کیسه ای بر روی دریچه خروجی میکسر، پودرهای مخلوط شده را به داخل آن هدایت کنند. برای اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه اسکرو بر روی عکس زیر کلیک کنید.

اسکرو بالابر پودر برای کار کردن در دستگاه میکسر پودر

مزایای میکسر پودر گوهر ماشین

 • ترکیب دقیق و یکنواخت مواد پودری در زمانی کوتاه
 • طرح‌های نوین با استانداردهای بین المللی و بروز
 • بدنه قرص و محکم از شاخصه های اصلیِ میکسر پودر گوهر ماشین است.
 • طراحی و ساختِ اختصاصی میکسر متناسب با نیاز مشتری
 • فروش تک و عمده میکسر پودر بدون واسطه به تولیدکننده
 • قیمت بی‌نظیر و کیفیت فوق‌العاده در میکسر گوهر ماشین
 • تعهد در قراردادها و تحویل به موقع آنها به مشتریان
 • توانایی در تولید ابعاد گوناگون در تیپ سبک و سنگین
 • برآورد قیمت بر اساس حجم مفید دستگاه میکسر پودر

صنایع ماشین سازی گوهر ماشین ، یکی از دو تولید کننده برتر دستگاه میکسر پودر با مخزن ثابت است که به علت ساخت اختصاصی دستگاه، دیگر نیازی نیست که مشتریان مواد خود را با دستگاه میکسر همگام کنند.

فروش بدون واسطهِ دستگاهِ میکسر پودر

برای اطلاعات تکمیلی و مشاوره در مورد فروش بدون واسطه دستگاه میکسر پودر از طریق کلیک بر روی دکمه اول به صفحه تماس با ما رفته و بنا به نیاز خود با بخش‌های مختلف شرکت ارتباط برقرار کنید.

اگر علاقه‌مند به دریافت قیمت دستگاه میکسر پودر از طریق اینترنت هستید، با کلیک بر روی دکمه دوم، اقدام به استعلام قیمت از طریق فرم پیشرفته‌ای که مهیا شده است، نمایید.

مشاوره برای خرید میکسر پودر
قیمت دستگاه میکسر پودر

برخی از نمونه کارهای دستگاه میکسر گوهر ماشین

برای اطلاعات بیشتر راجب هر کدام از نمونه کارهای دستگاه میکسر گوهر ماشین، نشانگر خود را بر روی تصویر برده و بر روی آیکون زنجیری که نمایان می شود، کلیک کنید.

نمونه کارهای بیشتر دستگاه میکسر پودر
آیا دستگاه ریبون بلندر گوهر ماشین دارای ضمانت است؟1399-9-22 19:14:45 +00:00

بله – 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش شامل حال همه تولیدات شرکت گوهر ماشین از جمله دستگاه ریبون بلندر می‌شود.

آیا میکسر پودری گوهر ماشین از کیفیت مطلوب برخوردار است؟1399-9-22 17:26:37 +00:00

دستگاه میکسر پودری، بیشترین فروش را در میان ماشین آلات متنوع شرکت گوهر ماشین داراست. در واقع دستگاه میکسر پودر گوهر ماشین دیگر نیازی به تعریف نداشته و با توجه به شرایط کنونی در ساخت ماشین آلات پودری، دستگاه ریبون بلندر گوهر ماشین پتانسیل رقابت با رقبای منطقه ای ایران همچون چین ، هند و ترکیه دارد.

آیا می‌توان موتور دستگاه ریبون بلندر را قدرتمندتر از حد استاندارد آن در نظر گرفت؟1399-9-22 20:19:30 +00:00

خیر – موتور و تیپ و نوع گیربکس جزء اجزای اجرایی و تأمین کننده انرژی دستگاه ریبون بلندر یا میکسر پودر هستند و نوع قوی تر از استاندارد آنها می تواند باعث ایجاد لرزش در دستگاه شده که این لرزش عمر دستگاه میکسر بلندر را کوتاه می‌کند.

موتور دستگاه ریبون بلندر

1400-1-18 07:12:51 +00:00
Go to Top