میکسر پودر چیست؟

صنایع زیادی نیاز دارند تا مواد اولیه خود را به نسبت‌های مختلف، با یکدیگر ترکیب کنند. اما به صورت یکنواخت و یکدست، زیرا فرمول‌هایی که برای محصولات گوناگون استفاده می‌شوند، معمولا به دقت و چگالی یکنواختی نیاز دارند. اگر این مواد اولیه پودری باشند، دستگاه میکسر پودر گزینه اصلی تولیدکنندگان است.

ساخت ماشین آلات بسته بندی - دستگاه بسته بندی

طرز کار دستگاه میکسر پودری

میکسر پودری از طریق موتور گیربکس با دور پایین انتقال قدرت میکند. درون مخزن این ماشین دو گروه پره یا تیغه قرار دارد که به یک شفت محکم اتصال دارند. پره های کوچک و پره های بزرگ همزمان توسط نیروی موتور به شفت به گردش در می‌آیند. و ابتدا پره های کوچکترِ، پودر را از وسط به کناره‌ها برده و سپس پره‌های بزرگ، پودر را دوباره وسط می‌کشند. این نوع گردش پره در دقت میکس تأثیر بسزایی دارد. پروانه‌ یا پره‌های میکسر پودر ، باید دارای مهندسی دقیقی باشند تا بتوانند مواد اولیه پودری را یکنواخت میکس ‌کنند.

پره‌های دستگاه میکسر پودر
تخلیه پودر از دریچه مخزن ریبون بلندر

خروجی میکسر پودر

خروجی میکسر پودر، دریچه‌ای است که در قسمت پایین مخزن در مرکز آن قرار داده شده است. پایاما صنعت بنا به سفارش مشتریان دریچه‌ها را به صورت دستی و یا مکانیکی طراحی و تولید می‌کند.

پره های دستگاه میکسر

پره های دستگاه میکسر، با مکانیزم‌های مختلفی ساخته می‌شوند. اما جدیدترین تکنولوژی ساخت پره یا تیغه میکسر پودر، پره مارپیچی است. به علت مزایای بی‌شماری که این نوع از پروانه‌ها دارند ( همچون دقت بالا در یکنواختی پودرها پس از میکس شدن) از محبوبیت بسیاری برخوردارند. شرکت پایاما صنعت نیز برای ساخت پره‌ها از همین تکنولوژی استفاده می‌نماید.

فیلم دستگاه میکسر پودر