میز ترافیک چیست؟

یکی از مفیدترین تجهیزات در بسته بندی محصولات میز ترافیک می‌باشد. این وسیله که به میز گردان نیز شناخته می‌شود ابتدای یک دستگاه در خط تولید یا در انتهای آن قرار می‌گیرد. در واقع وسیله‌ای که برای نگاه داشتن ظروف بسته بندی شده یا پر شده با دستگاه پرکن به کار گرفته می‌شود را میز ترافیک می‌گویند. از این وسیله همچنین برای ردیف کردن بطری‌ها یا محصولات قبل از پر شدن از محصول نیز استفاده می‌شود.

میز-ترافیک

کاربرد میز ترافیک

در تولیدی ها و کارخانجاتی که تیراژ تولید بالایی دارند میز ترافیک بسیار کاربرد دارد. زیرا این وسیله امکان بسته بندی سریع کالا یا محصولات را فراهم می‌کند. با استفاده از میز ترافیک دیگر نیاز نیست که اپراتور به شکل ثابت انتها و یا ابتدای خط تولید و یا خط بسته بندی برای برداشتن یا ردیف کردن و یا قرار دادن ظروف و محصولات بماند. این وسیله در سرعت تولید و در نتیجه بهره‌وری آن بسیار مفید است.

میز ترافیک چگونه کار می‌کند

یک صفحه چرخنده روی میز ترافیک قرار دارد که محصولات بر روی آن قرار می‌گیرند. نرده‌های مخصوص هدایتگری، نیز محصول را به داخل خط تولید هدایت می‌کنند و یا از خط تولید بر روی صفحه میز می‌نشاند.

میز ترافیک تولید شده در پایاما صنعت

طرز کار میز ترافیک

ظروف بسته بندی پس از پر شدن و یا هر عمل دیگری در خط تولید بوسیله نوار نقاله موجود در خط تولید رو به جلو حرکت می‌کنند که پس از طی کردن طول نوار به وسیله نرده‌هایی که در ابتدای و