دستگاه نوار نقاله یا Conveyor

شرکت پایاما صنعت سفارش طراحی و ساخت انواع دستگاه نوار نقاله یا کانوایر ( conveyer belt ) را می‌پذیرد. نوارنقاله مناسب برای انواع شیرینگ پک ، پرکن مایعات و بسیاری از ماشین آلات خطی و روتاری، با کیفیت و خدمات مناسب در این مجموعه طراحی و تولید می‌شوند. این دستگاه برای راهبری کالا و محصولات در کارخانجات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اطلاعات تماس در انتهای صفحه

نوارنقاله conveyor

منظور از کاربری مواد و انتقال حجم چیست؟

قطعا حرکت محصولات در کارخانه ها را دیده‌اید؟

درست است همان خطوطی که مواد و کالاها را در کارخانه ها در بین دستگاه‌ها یا اپراتورها به گردش در می‌آورد را نوار نقاله می‌گویند. برای انتقال مواد و کالاهای مختلف به صورت فله ای نیز در بسیاری از موارد از همین ماشین ( conveyor belt ) استفاده می‌شود.

conveyor belt

کمربند نوارنقاله

کمربند نوارنقاله در کارخانه‌های بزرگتر بصورت سراسری یا شبکه ای نصب می‌شود ، در واقع به چند نوار نقاله که بصورت شبکه‌ای در یک سالن به هم متصل شده‌اند و با یکدیگر تعامل دارند کمربند نوار نقاله می‌گویند. قرقره‌های این شبکه یا سیستم اغلب با برق تغذیه می شود و کانوایر و کالای روی آن را، به جلو هدایت می‌کند. قرقره نیرو ، قرقره درایو نیز نامگذاری شده است. در حالی که قرقره فاقد نیرو ، قرقره بیکار می‌باشد. 

قرقره نوار نقاله 

قرقره نوار نقاله یک وسیله مکانیکی است، که برای تعویض حرکات کمربند، در یک سیستم نوارنقاله، راهبری کمربند و ایجاد درگیری آن کاربرد دارد. قرقره های امروزی از پوسته های نورد شده با دیسک های انتهایی منعطف و مجامع قفل تولید شده‌اند. قرقره‌ها از چندین شاخص ساخته شده‌اند از جمله : مونتاژ پوسته ، دیسک انتهایی ، توپی ، میله شفت و قفل.

  • دیسک انتهایی و توپی امکان این را دارد که بر روی قطعه باشد. مونتاژ قفل هم ممکن است با یک توپی و بوش بر روی قرقره های کششی پایین جابجا شود.

برای انتخاب صحیحِ نوع و مدل ماشین آلات، قبل از خرید مشاوره رایگان بگیرید.

برای خرید یک دستگاه نوار نقاله به صورت سفارشی و اختصاصی، با بخش فنی یا طراحی مجموعه پایاما صنعت در ارتباط باشید. کارشناسان و مشاوران مجموعه‌ی ما به صورت رایگان در انتخاب صحیحِ نوع و مدل ماشین آلات گوناگون، مشاوره می‌دهند.

قرقره نوار نقاله